BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Bota

Kush pritet të drejtojë mbretërinë? Parashikimi i frikshëm i Nostradamus për mbretin Charles

Kush pritet të drejtojë mbretërinë? Parashikimi i

Një filozof i shekullit të 16-të parashikoi se mbretërimi i mbretit Charles mund të marrë një fund të parakohshëm këtë vit pas lajmit shokues të kancerit të tij dhe të Kate Middleton.

Nostradamus, i cili parashikoi ngjarje duke përfshirë 11 shtatorin dhe  krizën e kostos së jetesës, shkroi 942 parashikime për të ardhmen në librin e tij Les Propheties në 1555.

Ai shkroi  se drama mund të jetë në kartat e familjes mbretërore  në vitin 2024, duke thënë se “Mbretin mund të përzënë me forcë”.

Libri thotë: Mbreti i Ishujve  i dëbuar me forcë, zëvendësohet nga ai që nuk do të ketë asnjë shenjë mbreti.

Eksperti Mario Reading e analizoi pasazhin dhe e interpretoi: Për shkak se ata nuk e miratuan divorcin e tij, një njeri që më vonë e konsideruan të padenjë, populli do të dëbojë mbretin e ishujve. Do të zëvendësojë një njeri që nuk e priste kurrë të bëhej mbret.’

Nostradamus parashikoi vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në vitin 2022  dhe moshën e saktë të vdekjes së saj.

“Mbretëresha Elizabeth II do të vdesë, në moshën rreth 96-vjeçare”, ka thënë Nostradamus, sipas analistit Mario Reading.

Por Nostradamus ka parashikuar se Mbreti mund të abdikojë, me  princin Harry që mund të marrë fronin, pavarësisht se tani është i pesti në radhë.

Ky parashikim vjen ndërsa Mbreti Charles vazhdon trajtimin e tij për kancerin. Ai iu nënshtrua një procedure për një prostatë të zmadhuar kur mjekët zbuluan kancerin. Por pallati Buckingham nuk e ka konfirmuar se për çfarë lloj kanceri bëhet fjalë, vetëm se është në prostatë.

Ndërkohë Kate Middleton vazhdon t’i nënshtrohet trajtimit parandalues ??të kancerit, i cili u zbulua pas operacionit abdominal në janar.

Ajo dhe Uilliam  u tha se ishin të prekur nga mbështetja e madhe ndërsa ajo vazhdon trajtimin.

Pallati Kensington tha: Princi dhe princesha janë të dy jashtëzakonisht të prekur nga mesazhet dashamirëse nga njerëzit këtu në MB, në të gjithë Commonëealth dhe në mbarë botën në përgjigje të mesazhit të Lartësisë së Saj Mbretërore.