BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Bota

Lufta me Hamasin, i dërguari izraelit në OKB i bën kërkesën urgjente kreut të UNRWA

Lufta me Hamasin, i dërguari izraelit në OKB i bën

Përfaqësuesi izraelit në Kombet e Bashkuara i ka bërë thirrje shefit të UNRWA-s të marrë përgjegjësinë dhe të japë dorëheqjen lidhur me përdorimin e dyshuar të shkollave të agjencisë së OKB-së nga Hamasi.

Thirrja e Erdanit erdhi pas një postimi në X nga Philippe Lazzarini që mohonte dijeninë e agjencisë për ekzistencën e tuneleve të Hamasit nën ambientet e UNRWA në Gaza, siç pretendoi më parë ushtria izraelite.

Erdan tha në një postim në përgjigje të komisionerit të përgjithshëm të agjencisë: “Nuk është se nuk e dinit, nuk deshe ta dinit”.

“Ne ekspozuam tunelet e terrorit nën shkollat ??e UNRWA-s dhe siguruam prova që Hamasi shfrytëzon UNRWA-n.

Ne ju lutëm që të kryeni një kontroll gjithëpërfshirës të të gjitha objekteve të UNRWA-s në Gaza.

Por jo vetëm që refuzove, zgjodhe të fusësh kokën në rërë”, shtoi ai. 

 

Më të lexuarat