BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Lufta me Rripin e Gazës, Erdogan shpërthen me tone të ashpra kundër OKB: Është kthyer në një këshill që mbron Izraelin

Lufta me Rripin e Gazës, Erdogan shpërthen me tone të ashpra

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan nisi një sulm frontal kundër OKB-së, Perëndimit, SHBA-së dhe Izraelit të shtunën gjatë fjalimit të tij në një konferencë për të drejtat e njeriut. Erdogan tha gjithashtu se struktura e Kombeve të Bashkuara dhe e Këshillit të Sigurimit të OKB-së duhet të ndryshohet.

“Fatkeqësisht, më shumë se 70 anëtarë të shtypit vdiqën në Gaza. Nuk kemi më asnjë shpresë apo pritshmëri nga Këshilli i Sigurimit të OKB-së. Këshilli i Sigurimit, detyra e të cilit është të ruajë paqen dhe stabilitetin global, është kthyer në një këshill për të mbrojtur dhe mbrojtur Izraelin që nga 7 tetori.“, tha ai.

Më tej, ai sulmoi edhe SHBA-në pas vetos ndaj rezolutës së Këshillit të Sigurimit për armëpushim në Gaza.

“Përballë këtij brutaliteti, organizatat ndërkombëtare nuk ndërmarrin asnjë hap konkret për të parandaluar shkeljet. 5 anëtarë të përhershëm dhe jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Por fatkeqësisht, armëpushimi u refuzua vetëm me votën refuzuese të SHBA-së. I vetëm. A ka drejtësi si kjo? A ka një botë kaq të drejtë?

Por çfarë të themi. Një botë e drejtë është e mundur, por jo me SHBA. SHBA-të janë në anën e Izraelit me paratë dhe municionet e saj. Hej SHBA, si do ta llogarisni këtë? Për njerëzimin, SHBA-të nuk do të mund të thonë se janë një vend që mbështet Deklaratën e OKB-së për Njerëzimin.”, tha mes të tjerash Erdogan.