BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Lufta në Lindjen e Mesme/ Lideri i Hamasit në shënjestër të Izraelit, rrethohet shtëpia e Yahya Al-Sinwar

Lufta në Lindjen e Mesme/ Lideri i Hamasit në shënjestër

Forcat izraelite kanë përparuar në jug të gazës ku siç njoftoi edhe vetë kryeminstri Netanjahu, kanë rrethuar shtëpinë e liderit terrorist në Khan Younis. Ndërkohë sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres kërkon një tjetër armëpushim.

Ndërsa përballja e Izraelit në Gazën jugore zgjerohet me bombardime të intensifikuara, kundër tërroristëve të Hamas, kryeministri Benjamin Netanyahu njoftoi se forcat ushtarake kanë rrethuar shtëpinë e liderit të militantëve Yahya Al-Sinwar, në Khan Younis.

Sinkron  Shtëpia e tij mund të mos jetë fortesa ku mbrohet dhe ai mund të shpëtojë, por është vetëm çështje kohe para se ta kapim atë.”
Deklarata me video e Netanyahut vjen pasi ushtria izraelite tha se për herë të parë përparoi në zemër të qytetit më të madh të Gazës jugore.

Ai gjithashtu ka deklaruar se kabineti i tij i Sigurisë ka miratuar dërgesa të karburantit në Rripin e Gazës për të parandaluar një krizë humanitare dhe përhapjen e sëmundjeve në pjesën jugore.

Zyra e Netanyahut tha se dërgesat do të miratohen "kohë pas kohe" aty ku është e përqendruar shumica dërrmuese e popullsisë së Gazës.
Për këtë ka reaguar edhe shefi i Kombeve të Bashkuara për të paralajmëruar Këshillin e Sigurimit për një "katastrofë humanitare" të afërt në Gaza.

Duke iu referuar nenit 99, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres të mërkurën kërkoi një tjetër njëhumanitar në Gaza.