BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Bota

Lufta në Lindjen e Mesme/ Nuk do të ketë paqe as në Muajin e Madhëruar të Ramazanit, ja vendimi i izraelit për bisedimet në Kajro

Lufta në Lindjen e Mesme/ Nuk do të ketë paqe as në Muajin

Një delegacion i organizatës së HAMAS-it ka mbërritur të dielën në Kajro, për bisedime me Izraelin për arritjen e një armëpushimi në Gaza dhe për shkëmbimin e pengjeve.

Mirëpo negociatat nuk janë finalizuar, sepse Izraeli refuzoi që të marrë pjesë. Vendimi është marrë, pas njoftimit të kreut të MOSAD-it nga kryeministri i Katarit, se Hamasi ka refuzuar kërkesën për të paraqitur listën me emrat e pengjeve që ende janë gjallë, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Kjo kërkesë ishte shtruar që përpara nisjes së bisedimeve. Nëse palët do të kishin suksese në negociata, në Gaza do të kishte armëpushim së paku 48 orë dhe civilët do të merrnin më tepër ndihma.

Ndërmjetësuesit kanë thënë se duan që një marrëveshje të arrihet përpara se të nisë muaji i Ramazanit, më 10 mars. Ndërkaq, SHBA-të, pas ngjarjes së rëndë, ku mbi 110 njerëz janë vrarë teksa kërkonin ushqime dhe ujë, ka ushtruar më tepër presion që mes palëve të arrihet një marrëveshje paqeje.

Në lidhje me incidentin e rëndë, Hamasi tha se Izraeli ka sulmuar civilët, teksa ata po merrnin ushqime. Por, Tel Avivi ka mohuar akuzën. Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka deklaruar se numri i të vdekurve që nga fillimi i konfliktit ka kaluar mbi 30 mijë. Ndërsa Izraeli është mosbesues ndaj shifrës, OKB ka deklaruar se Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka deklaruar numër të njëjtë të viktimave me organizatat e tjera ndërkombëtare, në konflikte të mëhershme, ndaj shifrat mund të jenë të besueshme.