BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Bota

Lufta në Lindjen e Mesme, trondit raporti: Izraeli përdori bomba me fosfor të bardhë të prodhuar nga SHBA në Liban

Lufta në Lindjen e Mesme, trondit raporti: Izraeli përdori bomba me

Izraeli përdori municione me fosfor të bardhë të furnizuar nga SHBA në një sulm të tetorit në Libanin jugor që plagosi të paktën nëntë civilë dhe u dogj të paktën katër shtëpi, sipas një analize të Washington Post të fragmenteve të predhave të gjetura në fshatin Dheira.

Një gazetar që punonte për gazetën gjeti mbetje të tre fishekëve të artilerisë 155 mm të qëlluara në fshatin e vogël, që ndodhet afër kufirit me Izraelin, shkruan Al Jazeera. Kodet e prodhimit të loteve të gjetura në predha përputhen me nomenklaturën e përdorur nga ushtria amerikane për të kategorizuar municionet e prodhuara në vend, të cilat tregojnë se ato janë bërë nga depot e municioneve në Luiziana dhe Arkansas në 1989 dhe 1992, thuhet në raport.

Ngjyra e gjelbër e çelur dhe shenjat e tjera – si “WP” e shtypur në njërën prej predhave – janë në përputhje me raundet e bardha të fosforit, sipas ekspertëve të armëve të cituar nga botimi. Në tetor, menjëherë pas sulmit, hetimi i Human Rights Ëatch tha se pamjet e verifikuara të marra në Liban dhe Gaza tregonin përdorime të shumta të fosforit të bardhë të gjuajtur nga artileria mbi portin e qytetit të Gazës dhe dy vendndodhje rurale përgjatë kufirit Izrael-Liban.

 

Më të lexuarat