BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Lufta në Rripin e Gazës, Netanyahu ashpërson tonet paralajmëron SHBA-në: Asgjë nuk do ta ndalojë Izraelin të asgjësojë Hamasin

Lufta në Rripin e Gazës, Netanyahu ashpërson tonet

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka lëshuar gjithashtu një deklaratë pas takimit me Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken sot në Tel Aviv. Ai përmendi sulmin vdekjeprurës në Jerusalem, për të cilin Hamasi pretendoi se ishte kryer nga anëtarët e tij. Netanyahu tha se ishte i njëjti Hamas që po përpiqet t’i vrasë kudo.

“Unë i thashë: Ne jemi betuar, jam betuar, të eliminojmë Hamasin. Asgjë nuk do të na ndalojë”, tha Netanyahu.

Netanyahu thotë se i tha Blinken se Izraeli do të vazhdojë luftën derisa të arrijë tre qëllimet, të cilat ai thotë se janë: Lirimi i të gjithë pengjeve, eliminimi i plotë i Hamasit dhe sigurimi që asnjë kërcënim si ky nuk do të vijë më kurrë nga Gaza.

Që prej 7 tetorit, Izraeli ndërmori një sulm ushtarak të ashpër kundër Hamasit, duke bombarduar sistematikisht Rripin e Gazës. Por duke qenë se deri më tani, sipas palës palestineze janë me mijëra civilë të vrarë, Izraeli është kritikuar mjaft edhe nga faktori ndërkombëtar. Prej 7 ditësh ka një armëpushim mes Hamasit dhe Izraelit, i cili është shoqëruar me shkëmbim pengjesh izraelite dhe të burgosur palestinezë.