BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Zyrtari i BE-së zbulon planin e tmerrshëm të Putinit: Rusia po ekzekuton dezertorët e saj, kush nuk i bindet urdhrave e pëson

Lufta në Ukrainë/ Zyrtari i BE-së zbulon planin e tmerrshëm

Sekretari i Përgjithshëm i Shërbimit Evropian të Veprimit të Jashtëm të BE-së, Stefano Sannino, në një deklaratë për shtyp tha se Rusia është duke ndërmarrë “masa” ndaj dezertorëve nga trupat Wanger.

Rasti më i fundit është ai i një ish-komandanti të grupit Wagner, i cili u arratis në Norvegji, ku ka rrëfyer se shokët e tij të cilët po përpiqeshin të largoheshin nga vijat e frontit më Ukrainë, janë qëlluar.

Po ashtu dhe ish-komandanti i forcave Wanger, Andrei Medvedevpër në Norvegji, ku dhe ka kërkuar azil, ka deklaruar se la frikë për jetën dhe se ka qenë dëshmitar i vrasjes dhe keqtrajtimit të të burgosurve rusë të marrë për të luftuar në Ukrainë.

Po ashtu, Sannino kritikoi deklaratat kërcënuese të Kremlinit ndaj NATO-s dhe SHBA-së për furnizimin e Ukrainës me tanke.

Zyrtari i politikës së jashtme të BE-së tha se tanket gjermane dhe amerikane kanë për qëllim të ndihmojnë ukrainasit të mbrohen, në vend që të sulmojnë Moskën.