BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Macron deklaroi për dërgim trupash në Ukrainë, vjen reagimi i menjëhershëm i  Hungarisë dhe Gjermanisë, ja si qëndron e vërteta

Macron deklaroi për dërgim trupash në Ukrainë, vjen reagimi

Disa prej liderëve europianë kanë reaguar ndaj deklaratave të Macron se mund të dërgohen trupa të NATO-s në Ukrainë. Ministri i Jashtëm i Hungarisë, Peter Szijjarto tha se Budapesti nuk do t’i dërgojë Kievit trupa apo armatime dhe qëndrimi i këtyre në këtë çështje është solid i pandryshueshëm.

Ndërsa, kancelari gjerman Olaf Scholz tha se nuk do të ketë asnjë ushtar europian apo të NATO-s që të zbarkojë në Ukrainë.

“Edhe një herë, në një debat të frytshëm, u diskutua ajo çfarë është arritur mes nesh e cila do të gjejë zbatim edhe në të ardhmen, që nuk do të ketë trupa këmbësorë dhe as ushtarakë në tokën ukrainase të dërguar nga vendet europiane apo shtetet e NATO-s,”, tha ai.  

Presidenti francez tha të martën se dërgimi i trupave të NATO-s apo vendeve europiane në Ukrainë “nuk përjashtohet”. Por sidoqoftë, shtoi ai, plane të tilla nuk ka mes liderëve europianë.