BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Masakroi të paktën 5 persona dhe plagosi disa të tjerë, ja si u ekzekutua agresori nga një efektive e policisë pasi tentoi ta therte me thikë (Foto)

Masakroi të paktën 5 persona dhe plagosi disa të tjerë, ja

Pesë persona janë vrarë gjatë sulmit me thikë në qendrën tregtare Westfield Bondi Junction në lindje të Sidneit.

Nëntë persona u goditën nga një i ri në qendrën tregtare dhe disa prej tyre janë në gjendje kritike. Një të plagosurit është një foshnjë 9 muajshe.Autori është qëlluar për vdekje në vendngjarje nga një oficer policie.

Ndihmëskomisioneri, Anthony Cooke, tha se autori ka vepruar i vetëm dhe nuk kanë informacione për identitetin e tij, apo motivin e sulmit.

Autori ka shkuar në qendrën tregtare rreth orës 15:00 para se të largohej dhe më pas u kthye rreth 20 minuta më vonë me një thikë.

Një efektive policie, e cila ishte afër vendngjarjes, u përball me autorin dhe kur ai ngriti thikën për ta goditur, ajo e qëlloi për vdekje.

“Ajo u përball me autorin. Teksa shkoi me shpejtësi pas tij për ta arritur, ai u kthye drejt saj dhe ngriti një thikë. Efektivja e qëlloi me armë zjarri”, tha Cooke.

Dokumenta bashkëngjitur