BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Mbreti Charles ia kalon edhe mbretëreshës Elizabeth, ja sa është pasuria e tij, zbulohet shifra marramendëse

Mbreti Charles ia kalon edhe mbretëreshës Elizabeth, ja sa

Pasuria neto e mbretit Charles III ka tejkaluar zyrtarisht vlerën neto të nënës së tij të ndjerë, Mbretëreshës Elizabeth. Kjo u zbulua nga “Sunday Times” Rich List 2024, sipas së cilës pasuria personale e monarkut 74-vjeçar është rritur në pothuajse 710 milionë euro, duke e bërë atë personin e 258-të më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar. Pasuria e Elizabeth II vlerësohej në 431 milionë euro para vdekjes së saj në shtator 2022, sipas Listës së Pasur të Times të atij viti. Në veçanti, pasuria e mbretit Charles është rritur me 11 milionë euro krahasuar me vitin e kaluar. Sipas Times, pronat e mbretit Charles, Sandringham House dhe Balmoral Castle, janë pasuritë e tij më të çmuara. Një ish ndihmës i monarkut tha se mbreti Charles rindërtoi pasurinë e tij pasi ish-gruaja e tij e ndjerë, Princesha Diana, mori ekuivalentin e më shumë se 20 milionë eurove në një marrëveshje divorci në vitin 1996, pasuria e monarkut është rritur falë fitimeve nga Dukati i Cornwall , një pronë prej 1.3 milion € që përfshin mbi 5,260 hektarë tokë dhe biznesin e 26-të bujqësor. "Ai u bë i kujdesshëm për të lënë mënjanë të ardhurat e Dukatit pas atij ikjeje të kapitalit," tha ish-ndihmësi për Times. “Nuk po flasim këtu për shuma të mëdha”, tha ai. Ka spekulime se mbretëresha Camilla ka sjellë një shumë të mirë parash falë marrëdhënies së tyre, por kjo në fakt nuk është e saktë,” shtoi ndihmësi. Sipas New York Post, Mbreti Charles rriti fitimet vjetore të dukatit me 42.6%, në më shumë se 28 milionë euro midis 2011 dhe 2022. Në 10 vjet, ai thuhet se ka marrë më shumë se 247 milionë euro. Pas vdekjes së nënës, mbreti Charles trashëgoi gjithashtu një portofol investimesh me vlerë rreth 140 milionë dollarë.