BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

"Mbrojtja e hekurt për vetëm një natë kushtoi 1.3 miliardë dollarë", eksperti i njohur zbulon detajet: Ja çfarë fiton dhe humbet Izraeli e Irani pas përplasjes në qiell

"Mbrojtja e hekurt për vetëm një natë kushtoi 1.3

Izraeli arriti të mbronte territorin e tij natën e 14 shkurtit, me sistemin e hekurt që i kushtoi 1.3 mld dollarë. Nga ana tjetër, Irani shpenzoi rreth 10 herë më pak për sulmin.

Mbrojtja e hekurt e Izraelit për vetëm një natë kushtoi 1.3 miliardë dollarë. Këto janë llogaritjet e bëra në lidhje me të gjitha asetet që Izraeli përdori për disa orë, e që 99% të raketave dhe dronëve që Irani lëshoi mbrëmjen e 14 marsit.


Ndërkohë, eksperti Kreshnik Osmani në një intervistë për një emision televiziv, është shprehur se Irani fitoi një lloj krenarie por humbi betejën, ndërsa sipas tij Izraeli fitoi betejën por humbi njëlloj krenarie.

“Irani fitoi njëlloj krenarie dhe humbi betejën, Izraeli fitoi betejën dhe humbi njëlloj krenarie. Irani fitoi apo u përpoq të shesë një mall të cilin nuk po ia blen askush, por sigurisht do ta amballazhojë këtë si një fitore. Kutia e Pandorës në Lindjen e Mesme është hapur. Në Lindjen e Mesme duhet të kemi parasysh se dhe këtë goditje që bëri Irani më tepër sesa për të goditur Izraelin, ishte një përpjekje e Teheranit për të shënuar Teheranin dhe Telavivin si lojtarët kryesore të Lindjes së Mesme  bashkë me Turqinë.