BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Mediat e huaja zbulojnë planin e Putinit për armët bërthamore: Në kufi me Ukrainën do të...

Mediat e huaja zbulojnë planin e Putinit për armët

Lufta në Ukrainë ka arritur në ditën e 223-të, ndërsa Vladimir Putin po planifikon të testojë një armë bërthamore në kufirin me Ukrainën.

Ky fakt raportohet nga prestigjozia amerikane “The Times”, e cila shprehet se një i informacion i tillë i është dërguar nga NATO aleatëve.

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky, nga ana tjetër ka ratifikuar vendimin e Këshillit të Sigurisë dhe Mbrojtjes Kombëtare të datës 30 shtator ku thekson se është e pamundur të negociohet me Putin dhe se është nevoja për të forcuar kapacitetet mbrojtëse të Ukrainës.

Sipas mediave ruse, të paktën 70 mijë vullnetarë kanë kërkuar të marrin pjesë në luftën në Ukrainë por sipas britanikëve, rusët kanë probleme me trajnimin dhe mbledhjen e rekrutëve.

Përdorimi i armëve bërthamore mohohet nga zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“Në mediat perëndimore, politikanë perëndimorë, përdorin shumë retorikën bërthamore. Ne nuk duam të përfshihemi në këtë gjë”, tha Peskov.