BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

Mediat kroate publikojnë foton e shkencëtares që humbi jetën në Majën e Jezercës

Mediat kroate publikojnë foton e shkencëtares që humbi jetën

?eljka Lon?ari? është gruaja nga Kroacia që ka humbur jetën tre ditë më parë teksa ngjiste Majën e Jezercës në Shqipëri. Mediat në vendin e saj kanë publikuar fotografinë e saj dhe kanë zbuluar identitetin, teksa evidentojnë se ajo është një shkencëtare.

53 vjeçarja punonte në Departamentin e Biologjisë të Universitetit "Josip Juraj Strossmayer" në Osijek dhe kolegët kanë shkruar mesazhe ngushëllimi profilin e saj.

Mediat kroate publikojnë foton e shkencëtares që humbi jetën

Mediat kroate shkruajnë se ?eljka Lon?ari? ishte e apasionuar pas eksplorimit të bukurive natyrore dhe shpesh bënte ngjitje në maja malesh, jo vetëm në vendin e saj. Ajo studioi në Osijek, në të njëjtin fakultet ku më vonë dhe u punësua.

Pas marrjes së diplomës së profesoreshës së biologjisë dhe kimisë, ajo vazhdoi shkollimin ndërdisiplinor pasuniversitar për Mbrojtjen e Natyrës dhe Mjedisit. ?eljka Lon?ari? kishte marrë titullin Doktor i Shkencave në fushën e shkencave natyrore, atë të biologjisë dhe degën e biologjisë së përgjithshme, përcjell newsbomb.al.

53 vjeçarja kishte ndjekur një sërë edukimesh, ndër të tjera në Paris, Cyrih, Talin dhe Las Majadas në Spanjë.

?eljka Lon?ari? ishte duke ngjitur një terren shkëmbor të shtunën që kaloi bashkë me shtatë alpinistë të tjerë, katër kroatë dhe tre serbë, kur është rrëzuar aksidentalisht nga një lartësi e konsiderueshme dhe për pasojë ka gjetur vdekjen.

Një helikopter, efektivë të Policisë së Shtetit dhe ekipi i Shërbimit Malor të Kosovës ju përgjigjën menjëherë apelit për ndihmë, por fatkeqësisht ?eljka Lon?ari? kishte ndërruar jetë si pasojë e plagëve të shumta. Shtatë aplinistët e tjerë që kishin mbetur të bllokuar u shpëtuan.

Mediat kroate publikojnë foton e shkencëtares që humbi jetën