BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Bota

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së marrin vendimin, ja sa do të jetë kostoja për fuçi

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së marrin vendimin, ja

Vendet e Bashkimit Evropian ranë dakord të premten të kufizojnë çmimin e naftës ruse që transportohet në rrugë detare në 60 dollarë për fuçi, në kuadër të një nisme të grupimit G7, për të dobësuar më tej kapacitetet e Kremlinit për luftën në Ukrainë.

“Çmimi kufizues ka tre objektiva. Së pari, ai forcon efektet e sanksioneve. Së dyti, ai do të reduktojë të ardhurat e Rusisë. Dhe së treti, ai do të stabilizojë tregjet globale të energjisë pasi do të lejojë që nafta ruse të tregtohet, të ndërmjetësohet dhe të transportohet nga operatorë evropianë në vende të treta, përsa kohë shitet nën çmimin kufizues”.- thotë Ursula von der Leyen.

Ambasadorët e vendeve anëtare kaluan disa ditë të angazhuar në një debat intensiv, në përpjekje për të gjetur një balancë mes nevojës për të dobësuar të ardhurat ruse dhe për të shmangur një çoroditje të tregjeve globale.