BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

"Mos i kërcënoni kurrë Shtetet e Bashkuara", Trump rishpërndan një status të vitit 2018 kundër Iranit: Nuk jemi një vend që tolerojmë, do keni pasoja që si ka dëgjuar historia më parë

"Mos i kërcënoni kurrë Shtetet e Bashkuara", Trump

Irani lëshoi ??më shumë se 300 dronë dhe raketa në Izrael, 99% e të cilave u rrëzuan, në bashkëpunim me partnerë si SHBA dhe Britania e Madhe. Gjithashtu një reagim lidhur me këtë sulm ka bërë edhe ish-presidenti amerikan Donald Trump, i cili ka rishpërndarë një status të tij të vitit 2018.

Trump në reagimin e rishpërndarë i bënte thirrje presidentit të Iranit të tregohej i kujdesshëm në rast kërcënimi të Amerikës, pas Shtetet e Bashkuara nuk do të toleronin dhunën dhe vdekjen.

“Presidentit iranian Rohani: Mos i kërcënoni më kurrë Shtetet e Bashkuara, ose do të pësoni pasoja që pakkush në histori i ka pësuar më parë. Ne nuk jemi më një vend që do të tolerojmë deklaratat e çmendura për dhunë dhe vdekje. Kini kujdes, lexoni postimin!”, shkruante në atë kohë Trump.

Trump e kishte postuar këtë mesazh në vitin 2018 ndërsa tensionet me Iranin u përshkallëzuan. Presidenti i atëhershëm iranian Hassan Rouhani kishte paralajmëruar SHBA-në se një luftë me Iranin do të ishte shkaterrimtare.