BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Moti ekstrem/ Temperatura rekord në këtë vend, nuk do ta besoni sa shënon termometri

Moti ekstrem/ Temperatura rekord në këtë vend, nuk do ta besoni

Moti arktik përfshiu pjesë të Rusisë të martën, me temperaturat në shkretëtirën e Siberisë duke rënë në minus 58 gradë Celsius.

Yakutsk, një nga qytetet më të ftohta në botë që ndodhet rreth 5000 kilometra në lindje të Moskës, ishte i mbuluar nga retë e akullta dhe mjegulla, treguan pamjet me dron.

“Unë erdha këtu në Yakutsk posaçërisht për të përjetuar atë lloj moti – kështu që unë jam me fat sepse zakonisht këto temperatura nuk janw tw zakonshme në dhjetor”, tha Danila, mjekra, kapela dhe shalli i të cilit ishin ngrirë, sipas Reuters.

“Unë në fakt nuk jam aq i ftohtë sepse jam përgatitur siç duhet. Nëse nuk do të kisha marrë rrobat e duhura, do të kisha ngrirë brenda pak minutash”, shtoi ai.

Temperaturat në pjesë të Republikës Sakha, një rajon i gjerë pak më i vogël se India që ndodhet në Siberinë verilindore, ranë nën minus 55 gjatë natës.

Në Ojmyakon, një vendbanim në Saha, të martën temperatura ishte minus 58 gradë. Sinoptikanët thanë se do të ndjehej si minus 63 gradë duke pasur parasysh lagështinë dhe erën.

Më të lexuarat