BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Bota

"Nami" në këtë vend, sekuestrohet 5 ton kokainë që kapte vlera marramendëse

"Nami" në këtë vend, sekuestrohet 5 ton kokainë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë sekuestruar kokainë me vlerë më shumë se 143 milionë dollarë, gjatë një operacioni në Oqeanin Paqësor.

Roja Bregdetare Amerikane tha se një helikopter i saj pikasi një mjet lundrues të dyshimtë gjatë patrullimit mbi oqean, si pjesë e një operacioni të gjerë kundër lëndëve narkotike.

Varka, e pajisur me motorë të fuqishëm për lundrim me shpejtësi të lartë, nuk iu përgjigj thirrjes për të ndaluar. Por efektivët arritën t’i nxirrnin jashtë përdorimit motorët, ndërsa trafikantët u përpoqën të hidhnin thasët me kokainë në ujë.

Roja Bregdetare tha se arriti të kapë rreth 5 mijë kilogramë kokainë. E krijuar që në vitin 1969, patrulla e Paqësorit Verior operon për të ruajtur hapësirën mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, por zbret edhe deri në brigjet e Amerikës Qendrore dhe asaj të Jugut.

Më të lexuarat