BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

“Navalny vdiq nga grushti në zemër”/ The Times zbardh prapaskenat: Si u aplikua teknika e KGB-së

“Navalny vdiq nga grushti në zemër”/ The Times zbardh

Opozitari rus Alexei Navalny është vrarë me një grusht në zemër, një teknikë kjo e agjentëve të forcave speciale të KGB-së, pasi ishte ekspozuar ndaj të ftohtit ekstrem për disa orë.

Kështu shkruan “The Times”, që i referohet Vladimir Osechkin, themelues i grupit për të drejtat e njeriut “Gulagu.net”.

Sipas Osechkin, që citon një burim nga kolonia penale ku Navalny ndërroi jetë ditën e premte, gjurmët e gjetura në trupin e tij përputhen me teknikën e njohur si “grushti unik”.

Përpara vdekjes së tij, aktivisti 47-vjeçar ishte detyruar të kalonte më shumë se dy orë e gjysmë në një ambient të hapur të burgut, ku temperatura arrinte deri në minus 27 gradë.

Ndryshe nga praktika e zakonshme, sipas të cilës të dënuarit nuk mbahen në ambient të hapur më shumë se një orë për shkak të acarit.

Ndërkohë, një gjykatë në ekstremin veriori rus do të ekzaminojë muajin e ardhshëm një denoncim të bërë nga e ëma e Navalnyt, të cilës i ndalohet të shohë trupin e të birit.

Lyudmila Navalnaya shkoi personalisht në burgun e largët “IK-3”, ku Alexei vdiq, por që prej së shtunës, kur mbërriti, i është ndaluar të shohë trupin e pajetë.

Sipas agjencisë së lajmeve “Tass”, gjykata ka marrë një denoncim për “akte të paligjshme” dhe seanca do të zhvillohet me dyer të mbyllura. Gjykata e qytetit arktik Salekhard do ta ekzaminojë çështjen më 4 mars, kanë deklaruar bashkëpunëtorët e Navalnyt.