BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Bota

Ndihma nga aleatët perëndimorë mbetet e bllokuar, Ukraina mund të falimentojë vitin e ardhshëm nëse…

Ndihma nga aleatët perëndimorë mbetet e bllokuar, Ukraina mund

Ukraina mund të falimentojë që në fillim të vitit të ardhshëm nëse vendet perëndimore nuk bien dakord të shlyejnë ose ristrukturojnë borxhet e saj, tha një zyrtar nga Banka Botërore për mediat në Rusi.

Kievi mbështetet në ndihmën financiare nga mbështetësit e tij perëndimorë, por mbështetja është zvogëluar muajt e fundit, ndërsa një paketë ndihme prej 60 miliardë dollarësh mbetet e bllokuar në Kongres.

Zyrtari po komentonte këstin e fundit prej 1.5 miliardë dollarësh të financimit që Kievi mori javën e kaluar sipas një programi të Bankës Botërore. Sipas burimit, divizioni i Bankës Botërore që përfaqëson Rusinë votoi kundër kredisë, duke cituar statutin e organizatës.

Draft dokumenti për ndarjen e fondeve “hapur” tregon gjendjen “e keqe” të financave publike të Ukrainës për shkak të një rënieje ekonomike dhe një reduktimi të ndihmës së huaj, tha zyrtari për gazetën ruse TASS.

“Nëse në vitin 2025 kreditorët perëndimorë refuzojnë të shlyejnë borxhet e Kievit, duke përfshirë borxhet e kompanive private dhe bankave, vendi mund të përballet me falimentimin,” paralajmëroi ai.