BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Në kulmin e debateve globale, ambasadori i Serbisë arrin të futet në Shtëpinë e Bardhë, takon presidentin Biden. Zbardhen detajet

Në kulmin e debateve globale, ambasadori i Serbisë arrin të futet

Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriç, është takuar me presidentin e Amerikës, Joe Biden, në Shtëpinë e Bardhë, në një kohë kur bota po vlon nga zhvillimet pas agresionit rus në Ukrainë.

Njoftimin për këtë takim e ka dhënë vetë Gjuriç përmes një njoftimi në “twitter”.

“Pas një takimi dhe bisede të shkurtër me Presidentin Biden këtë javë, pata gjithashtu nderin të nënshkruaj në Librin zyrtar të Vizitorëve të Shtëpisë së Bardhë”, ka shkruar Gjuriç.

Ish-kreu i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë tutje teksa ka njoftuar për takimin ka pretenduar se raportet e Serbisë me SHBA-të viteve të fundit kanë avancuar.

“Ne e vlerësojmë shumë këtë gjest respekti për Serbinë dhe marrëdhëniet tona 140-vjeçare, të cilat vitet e fundit kanë parë një trend të vazhdueshëm rritjeje në shumë fusha”, ka shtuar Gjuriç.