BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Në përvjetorin e dytë të luftës, Ukraina hakmerret, rrëzon një aeroplan spiun rus

Në përvjetorin e dytë të luftës, Ukraina hakmerret,

Ukraina thotë se ka rrëzuar një aeroplan spiun ushtarak rus A-50, pretendimi i dytë i tillë në pak më shumë se një muaj. BBC shkruan se aeroplani u godit midis qyteteve ruse të Rostov-on-Don dhe Krasnodar, thanë burimet ushtarake ukrainase, mbi 200 km (124 milje) nga vija e frontit.

Shërbimet e urgjencës bënë me dije se gjetën pjesë të avionit në rrethin Kanevskoy dhe shuan një zjarr të furishëm. Rusia nuk ka komentuar mbi pretendimin, ndërsa e shtuna e sotme shënon dhe dy vite nga agresioni rus në Ukrainë.

Kreu i Forcave Ajrore të Ukrainës, Mykola Oleshchuk falënderoi shërbimin e tij dhe inteligjencën ushtarake për ndihmën në rrëzimin e aeroplanit – një avion zbulues me rreze të gjatë veprimi dhe vuri në dukje se incidenti përkoi me një festë kryesore ushtarake ruse. Videoja e shpërndarë në internet tregon momentin kur avioni duket se është rrëzuar në ajër, si dhe flakë të mëdha dhe tym i dendur. Autoritetet e urgjencës së Krasnodarit thanë më vonë se një avion ishte rrëzuar pranë fshatit Trudovaya Armenia. Ukraina pretendoi për herë të fundit se kishte rrëzuar një A-50 më 14 janar.Më të lexuarat