BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Bota

Nga të burgosurit tek mercenarët, kategoria e pazakonte me të cilën Putini po mbush frontin u ushtrisë (VIDEO)

Nga të burgosurit tek mercenarët, kategoria e pazakonte me të

Prej kohësh lideri rus Vladimir Putin po përballet me mungesa të trupave ushtarake në front, situatë për të cilën është detyruar shpesh të bëjë manovra të tilla si rekrutimi i të burgosurve apo ushtarë me pagesë.

Daily Mail raporton se “dëshpërimi” i Putinit ka arritur deri aty, sa tashmë po rekruton anëtarë të grupeve të tifozerive, të njohur për aktet e tyre të huliganizmit.

Banditët “Ultras” janë mobilizuar në radhët e Divizionit të 106-të Ajror me bazë në qytetin e Tulës, 125 milje në jug të Moskës.

Lajmi u bë i ditur pasi presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky parashikoi se deri në fund të vitit, Rusia do të ketë humbur 100 mijë ushtarë dhe një numër të konsiderueshëm mercenarësh.

Ukraina pretendon se Rusia ka parë tashmë rreth 89,000 trupa të vrarë në pak më shumë se nëntë muaj luftë, me rreth 450 të tjerë që vriten çdo ditë.

Shkalla e lartë e ushtarëve të vrarë, e ka lënë Putinin me mungesa, çka bëri që në shtator të miratonte një dekret për mobilizimin e 300 mijë rezervistëve.

Ndërkohë, grupi mercenar Wagner ka rekrutuar të burgosur nga burgjet ruse me premtimin se pas shërbimit ushtarak prej gjashtë muajsh, do të fitojnë lirinë.