BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Bota

Ngjarje e rëndë/ Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë, ka viktima

Ngjarje e rëndë/ Shpërthim i fuqishëm në një

Dy persona mbetën të vdekur dhe nëntë të tjerë rezultojnë të zhdukur pas një shpërthimi në një fabrikë çokollatash në Pensilvani.

Shefi i policisë së zonës së West Reading tha se po vijojnë përpjekjet për të shpëtuar sa më shumë persona, të cilët mund të kenë qenë në fabrikë, ku mendohet se janë të punësuar 850 persona.

Flakët e fuqishme shkatërruan njërën ndërtesë të fabrikës dhe dëmtuan godinën pranë saj.

Shkaku i zjarrit ende po hetohet, ndërsa zyrtarët përjashtuan faktin se mund të ketë rrezik në zonë. Përveç dy të vdekurve dhe nëntë të zhdukurve, disa persona të tjerë u plagosën, tha Holden.

West Reading shtrihet rreth 100 km në veriperëndim të Filadelfias.