BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Ngrihet alarmi për satelitin e Kim Jong-Un, përveç Shtëpisë së Bardhë, Koreja e Veriut “ka shënjestruar” edhe Romën

Ngrihet alarmi për satelitin e Kim Jong-Un, përveç

Koreja e Veriut posedon një seri fotografish që tregojnë Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe Romën të parë nga hapësira. Këtë e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve e Phenianit, KCNA. Imazhet, të marra nga sateliti i zbulimit ushtarak Malligyong-1, të dërguar në orbitë vetëm një javë më parë , u panë menjëherë nga udhëheqësi Kim Jong-Un. "I nderuari shoku Kim Jong Un pa fotot satelitore të Romës, Itali, të marra në 5:56:28 pasdite më 25 nëntor dhe të bazës ajrore Anderson, mbi Guam, në Paqësor, në orën 9:17:07 të mëngjesit. 27 nëntor dhe imazhe satelitore të rajoneve të tjera”, thuhet në deklaratën zyrtare të transmetuar gjatë natës. Sipas burimeve të Koresë së Veriut, ky satelit kishte arritur të kapte bazën detare amerikane në Norfolk si dhe kantierin e Newport News në Virxhinia, madje ishin identifikuar edhe katër aeroplanmbajtëse bërthamore amerikane dhe një aeroplanmbajtëse e Mbretërisë së Bashkuar. Këto foto ende nuk janë publikuar, dhe për këtë arsye nuk është e mundur të verifikohet informacioni i lëshuar nga Koreja e Veriut. Sateliti Malligyong-1 u lëshua të martën e kaluar pas disa përpjekjeve të dështuara. Komuniteti ndërkombëtar e ka dënuar këtë veprim të vendit aziatik, pasi ndër teknologjitë e përdorura për ndërtimin e pajisjes ka edhe komponentë të destinuar për krijimin e raketave balistike. Kjo është akuza e ambasadores së SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield, e cila më pas drejtoi gishtin drejt anëtarëve të tjerë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të cilët refuzuan të shprehnin kundërshtimin e tyre ndaj lëvizjes së Kim Jong-Un, Kinës dhe Rusisë. Dhe patjetër, veçanërisht në qendër të vëmendjes është Moska.