BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Një italo-rus bie në pranga në Moskë pas aktiviteteve të dyshimta, vihen në lëvizje agjentë 007 të Moskës, ja çfarë dyshohet

Një italo-rus bie në pranga në Moskë pas aktiviteteve

Një 35-vjeçar, me nënshtetësi ruse dhe italiane, u arrestua në Rusi me akuzën e kryerjes së sabotimit të dyfishtë, daljes nga shinat e trenit dhe organizimit të një sulmi me dron në një bazë ushtarake, të gjitha nën urdhrat e inteligjencës ushtarake ukrainase. Lajmi është bërë i ditur nga shërbimi i brendshëm i inteligjencës së Moskës (FSB). Pas arrestimit të tij, sipas hetuesve, fajtori i dyshuar, i lindur në 1988 dhe banues në Ryazan, rrëfeu se kishte planifikuar një sulm me UAV dhe kishte vendosur bomba të bëra vetë për të dalë nga shinat e një treni mallrash në Rusinë qendrore. Mediat ruse dhanë informacione të mëtejshme për të arrestuarin. Sipas faqes së internetit të gazetës Moskovsky Komsomolets, ai quhej Ruslan Sidiki. 

Gazeta, megjithatë, nuk iu referua shtetësisë së dyfishtë italiane dhe ruse. Komiteti Hetimor Rus, organi që kryen hetimet për krimet më të rënda, tha se i arrestuari kishte pranuar fajësinë në lidhje me akuzat e ngritura kundër tij: organizimi i një sulmi me dronë të ngarkuar me eksploziv kundër bazës ushtarake Dyagilevo, në Rajoni i Ryazanit korrikun e kaluar dhe kryerja e një sulmi shpërthyes në një hekurudhë në të njëjtin rajon më 11 nëntor të kaluar, i cili shkaktoi daljen nga shinat e një treni mallrash. “Gjatë marrjes në pyetje, i arrestuari rrëfeu dhe deklaroi se ishte rekrutuar në shkurt 2023 nga një punonjës i Drejtorisë kryesore të Inteligjencës të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës," tha i njëjti Komitet Hetimor, sipas të cilit njeriu që ai gjithashtu dyshohet se kishte pranuar se kishte i është nënshtruar “stërvitjes sabotuese në Letoni me pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë të shërbimeve speciale letoneze".

Më të lexuarat