BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Bota

Nuk komunikonte prej vitesh, gruaja merr "surprizën" nga ish i dashuri

Nuk komunikonte prej vitesh, gruaja merr "surprizën" nga ish i

Një grua në SHBA u bë trashëgimtarja kryesore e pasurisë të ish-të dashurit të saj, me të cilin prej tre vitesh ishin ndarë dhe nuk flisnin fare.

Gruaja postoi historinë e saj në platformën Reddit, duke shpjeguar saktësisht se çfarë kishte ndodhur. Ajo dhe ish-partneri i saj ishin bashkë për njëzet vjet dhe nuk ishin martuar sepse nuk kishin fëmijë. Tre vite më parë ajo zbuloi se partneri i saj po e tradhtonte dhe u nda menjëherë me të. 

Përfundimisht ai u martua me personin e tretë me të cilin kishin qenë dhe gjatë gjithë kësaj kohe u përpoq të mbante lidhje me ish-in e tij, duke i dërguar mesazhe për ditëlindje dhe raste të tjera. Megjithatë, ajo kurrë nuk iu përgjigj asnjë përpjekjeje për të kontaktuar me të.

Ndërkohë, gruaja ka gjetur sërish dashurinë dhe ajo dhe i dashuri i saj kanë një vajzë së bashku dhe sipas deklaratës së saj, familja e saj është e lumtur. 

Në një moment, ish-i i saj e ndërpreu plotësisht komunikimin dhe 4 muaj më parë u bë e ditur se ai kreu vetëvrasje, ndërkohë që gruaja e tij ishte shtatzënë. Më pas, gruaja mori një telefonatë nga një avokat, i cili e informoi se ish-i dashuri i kishte lënë një shumë të madhe parash (700,000 dollarë), si dhe një letër që shpjegonte se sa donte që ajo t’i merrte ato para.

“Ai ma la gjithçka mua, me përjashtim të prindërve dhe nipit të tij. Mora një letër ku kërkohej falje për atë që kishte bërë, duke thënë se më donte, duke më uruar lumturi me familjen time dhe duke deklaruar qëllimin e tij për të ndihmuar me këtë.”

Bashkëshortja dhe prindërit e të ndjerit nuk mund të pranojnë që një gjë e tillë të ketë ndodhur dhe po përgatiten ta kundërshtojnë testamentin ligjërisht.

Duke qenë se kjo ishte dëshira e fundit e të ndjerit, në teori gjykata duhet ta respektojë atë. Ndoshta të afërmit e tij do të pretendojnë në gjykatë se ai nuk ishte në gjendje mendore për të marrë vendime të mira për veten dhe të tjerët, megjithatë, ish-i i tij patjetër do të marrë një shumë parash.