BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Bota

Oficeri i policisë qëllon 11-vjeçarin, dalin detajet tronditëse

Oficeri i policisë qëllon 11-vjeçarin, dalin detajet

Një familje e Mississippi-t ka bërë thirrje për shkarkimin nga puna të një oficeri policie, i cili akuzohet se ka qëlluar një 11-vjeçar, i cili thirri policinë për një incident dhune në familje.

Adrien Marie, i cili thirri policinë ishte i paarmatosur dhe po ndiqte udhëzimet e oficerit të policisë Indianola Greg Capers kur u qëllua në gjoks të shtunën, tha avokati i familjes së tij Carlos Moore.

Djali kishte thirrur policinë pasi një burrë kërcënoi nënën e tij Nacala Marie në orën 4 të mëngjesit, por Capers “përshkallëzoi situatën”, sipas Moore.


Moore ka kërkuar publikimin e videos së kamerës së trupit të Capers. Një grup i vogël protestuesish u mblodhën para bashkisë së djeshme në mëngjes, të enjten, ku familja e djalit u takua me zyrtarët lokalë.

“Ne kërkojmë drejtësi. Një djalë 11-vjeçar me ngjyrë në Indianola për pak humbi jetën”, u ankua Moore. “Ai nuk bëri asgjë të keqe dhe gjithçka në rregull.”

11-vjeçari u dërgua në Spitalin e Universitetit të Misisipit, dhe doli të mërkurën.


“Ai është mirë, është i bekuar. Nuk di si ta përshkruaj ndryshe, si ta përshkruaj faktin që shpëtoi”, tha nëna e tij, e pyetur nga gazetarët për gjendjen shëndetësore të djalit të saj.

Më të lexuarat