BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

Pak muaj nga diagnostifikimi me kancer, Mbreti Charles përgatitet për një fluturim 20 orësh në Australi

Pak muaj nga diagnostifikimi me kancer, Mbreti Charles përgatitet për

 Mbreti Charles ende planifikon të udhëtojë në Australi këtë vit, pavarësisht nga diagnoza e fundit e tij me kancer. Mbreti dhe Mbretëresha kanë vendosur të vizitojnë kombet e Komonuelthit të Paqësorit në tetor dhe fillim të nëntorit në një turne të madh.

Planet u vunë në dyshim, por kryeministri Anthony Albanese njoftoi se qeveria e tij po bën ende përgatitje. Albanese tha se qeveria federale po angazhohet me qeveritë dhe territoret e shteteve për opsionet e vizitës.

"Australia po përgatitet për një vizitë të mundshme nga madhëria e tij mbreti në Australi këtë vit," tha udhëheqësi australian. “Mbreti ka treguar dhembshurinë e tij për australianët e prekur nga fatkeqësitë e fundit natyrore, ashtu si Australianët kanë treguar dhembshuri dhe mbështetje për Mbretin pas diagnozës së tij me kancer.”

Do të ishte udhëtimi i parë i Charles në Australi si sovran, megjithëse ai bëri 15 vizita zyrtare si princ për gati gjashtë dekada. Charles së fundmi vizitoi Australinë për të hapur Lojërat e Commonwealth në Bregun e Artë në 2018.

 

 

 

Më të lexuarat