BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Pamje spektakolare/ E pazakontë çfarë ka ndodhur nga acari dhe temperaturat ekstremisht të ulëta, skena magjike u kap në një seri fotografish befasuese

Pamje spektakolare/ E pazakontë çfarë ka ndodhur nga acari

Ujëvarat e Niagarës janë shndërruar në një vend të mrekullueshëm dimëror pjesërisht të ngrirë falë valës së fundit të temperaturave nën zero që ka mbërthyer rajonin.

Skena magjike u kap në një seri fotografish befasuese që tregojnë mjegull të ngrirë dhe fletë akulli të mbuluara me pjesë të destinacionit ikonik turistik në kufirin e shtetit të Nju Jorkut dhe Ontarios, Kanada.

Pamje spektakolare/ E pazakontë çfarë ka ndodhur nga acari

Spektakli i akullt u formua si pasojë e motit të ashpër që mbërtheu verilindjen gjatë fundjavës, duke sjellë temperatura të ftohta dhe një stuhi vdekjeprurëse në Buffalo, Nju Jork – afërsisht 25 milje në jug të Ujëvarës së Niagarës.

Pamje spektakolare/ E pazakontë çfarë ka ndodhur nga acari

Por ndërsa pjesë të ujëvarave ishin të ngrira, ato pothuajse kurrë nuk ngrijnë plotësisht për shkak të vëllimit të madh të ujit që buron – e kombinuar me lëvizjen e vazhdueshme të tij.

Pamje spektakolare/ E pazakontë çfarë ka ndodhur nga acari

Sipas Parkut Shtetëror të Niagara Falls në Nju Jork, 3160 tonë ujë rrjedhin mbi Ujëvarat e Niagarës çdo sekondë, megjithatë, sipas ekspertëve, një ngrirje totale është pothuajse e pamundur.

Pamje spektakolare/ E pazakontë çfarë ka ndodhur nga acari