BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Bota

Panik në bord, avioni bën ulje emergjente, pilotët zbulojnë se...

Panik në bord, avioni bën ulje emergjente, pilotët zbulojnë

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në një fluturim të Delta Air Lines, ku u detyrua të bënte një kthesë mbi Oqeanin Atlantik pasi pilotët zbuluan se kishte një problem me karburantin.

Fluturimi i Delta u nis të dielën nga Aeroporti Ndërkombëtar John F. Kennedy në Nju Jork dhe supozohej të vazhdonte në Aeroportin Ndërkombëtar Kotoka në Akra, Gana.

Në vend të kësaj, avioni bëri një kthesë mbi Atlantik dhe u kthye në Nju Jork, sipas raportit.

Një zëdhënës i Delta e ka konfirmuar incidentin për Insajderin. Një përfaqësues i linjës ajrore tha për Newsweek se avioni u kthye për shkak të një çekuilibri të karburantit gjatë fluturimit.

Një çekuilibër i karburantit ndodh kur sasia e karburantit midis rezervuarëve të majtë dhe të djathtë në krahët e avionit është e pabarabartë, sipas Boeing.

Fluturimi u ul në Nju Jork në mënyrë të sigurt dhe pasagjerët zbritën nga avioni.

Arieh Smith, një YouTuber që ishte në fluturim, ngarkoi një video në të cilën tha se avioni u kthye rreth dy orë pas fluturimit.

Smith, i cili ka më shumë se 5 milionë ndjekës në YouTube, e përshkroi atë si “ditën më të frikshme të jetës sime”.