BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Para 8 muajsh e përcollën për në banesën e fundit, "ringjallet" 36-vjeçari, dalin detajet e fundit

Para 8 muajsh e përcollën për në banesën e fundit,

Një 36-vjeçar në Indi u gjet shëndoshë e mirë disa muaj pasi familja e tij i kishte dhënë lamtumirën e fundit. Sipas The Independent, Deepak Balakrishnan Kandi u shfaq 8 muaj pasi ishte shpallur i vdekur, në një prej rasteve më të çuditshme të personave të zhdukur.

36-vjeçari ishte raportuar i zhdukur që prej 7 qershorit të vitit të shkuar në qytezën e Meppayur. Pas denoncimit si i zhdukur, autoritetet nisën kërkimet. Një trup i pajetë u gjet në një plazh në Kerala, që përputhej me përshkrimin e të riut.

U identifikua si Kandi dhe familja e tij organizoi varrimin dhe më pas kremimin e trupit. Kjo dukej të ishte dhe fundi i kësaj sage, derisa autoritetet zbuluan se kufoma që kishin gjetur, në fakt nuk i përkiste Kandit.

Bëhet fjalë për një tjetër person të zhdukur, i cili kishte ngjashmëri fizike me 36-vjeçarin. Kërkimet për Kandin rinisën sërish dhe një test ADN-je konfirmoi lajmin.

E pas disa muajsh, autoritetet policore arritën të binin në gjurmët e të riut. Që nga koha që ishte shpallur i vdekur, ai kishte udhëtuar në Jaipur, Dehli dhe Punjab, përpara se të vendosej në Margao, ku dhe u gjet. Kur i thanë për ‘kremimin’ e tij, 36-vjeçari mësohet se shtangu dhe tha se nuk ishte në dijeni për funeralin e tij.