BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Pas akuzave për fshehje të dokumenteve të klasifikuara, avokatët e Trump "befasojnë" me lëvizjen e fundit

Pas akuzave për fshehje të dokumenteve të klasifikuara,

Dy nga avokatët e Donald Trump dhanë dorëheqjen pasi ai u padit me akuza federale për refuzimin e tij për të kthyer dokumentet e qeverisë top-sekret të gjetura në shtëpinë e tij në Florida.

Vendimi i tyre u bë i ditur pasi Trump njoftoi se Walt Nauta, ish-këshilltari i tij në Shtëpinë e Bardhë, gjithashtu është paditur.

“Sapo mësova se ‘djemtë e këqij’ në Departamentin e Drejtësisë do të padisën një njeri të mrekullueshëm, Walt Nauta, një anëtar i marinës amerikane që shërbeu me krenari me mua në Shtëpinë e Bardhë, doli në pension si komandant i lartë dhe më pas punoi si asistent personal privat”, tha Trump në një postim në platformën e mediave sociale Truth.

Trump njoftoi gjithashtu se ai do të përfaqësohej nga Todd Blanch dhe se dy avokatë që kishin udhëhequr mbrojtjen e tij në çështjen e dokumenteve, Jim Trusty dhe John Rowley dhanë dorëheqjen.

Administratori i besuar dhe Rowley njoftuan dorëheqjen e tyre nga përfaqësimi i Trump në një deklaratë të përbashkët, duke theksuar se “ne nuk do ta përfaqësojmë më atë as në rastin në të cilin ai u akuzua, as në hetimin e 6 janarit”.

Blanch është një ish-prokuror që dha dorëheqjen nga një firmë elitare ligjore për të mbrojtur Trumpin kundër akuzave penale në Nju Jork.

Më të lexuarat