BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Pas raportimeve për dërgime të trupava të NATO-s nga presidenti francez reagon ashpër Rusia: Deklaratat e Macron janë turp për Europën

Pas raportimeve për dërgime të trupava të NATO-s nga

Rusia ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit francez Emmanuel Macron, për mundësinë e dërgimit të forcave ushtarake perëndimore për të zmbrapsur pushtimin rus në Ukrainë.

Pas raportimeve të së martës për një përgjigje ushtarake nga Rusia kundër Perëndimit në rast të vendosjes së trupave në Ukrainë, sot filluan sulmet personale ndaj presidentit francez që dukej se ishin marrë nga një fushatë zgjedhore e rivales së tij, Marine Le Pen.

Në veçanti, përfaqësuesja e shtypit e Ministrisë së Punëve të Jashtme ruse, Maria Zakharova, i quajti deklaratat e liderit francez “një turp për Francën”, duke thënë “le të vendosin francezët”.

“Kë do të dërgojë dhe ku?” tha ajo për mundësinë e dërgimit të forcave perëndimore në Ukrainë. “Për të ruajtur strehën e Zelensky?” tha Zakharova. Për më tepër, deklarata e Macron është një goditje ndaj heronjve tanë të Luftës së Dytë Botërore.

Lërini njerëzit e Francës të vendosin sot se si ndihen për këtë. Por kjo është një goditje ndaj njerëzve të koalicionit anti-Hitler që i dhanë Francës së sotme një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-së”, tha Zakharova.

Në të njëjtën kohë, ish-presidenti i Rusisë dhe nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Ruse, Dmitry Medvedev, e cilësoi Macron “trashëgimtar i vogël i Napoleonit”, lideri francez i shekullit të 19-të që tentoi një fushatë të pasuksesshme kundër Rusisë cariste.