BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Pas Rripit të Gazas, ish-ambasadori izraelit bën thirrje për sulme ndaj një tjetër vendi në Lindjen e Mesme

Pas Rripit të Gazas, ish-ambasadori izraelit bën thirrje për

Një ish-ambasador izraelit në SHBA i ka bërë thirrje Izraelit të godasë “kokën e gjarprit” në Teheran. Danny Ayalon tha se Irani po përpiqej të rrethonte Izraelin me një unazë zjarri rreth Izraelit në formën e Hamasit, Hezbollahut dhe Houthis. 

Komentet e tij vijnë pasi Irani u zotua të hakmerret kundër Izraelit pas një sulmi që vrau komandantë të lartë iranianë në Damask një sulm për të cilin Izraeli nuk ka thënë se ishte përgjegjës.

“Nuk është për t’u habitur që Irani po vazhdon me një qasje shumë agresive, ku ata me të vërtetë përpiqen të ndryshojnë të gjithë peizazhin e Lindjes së Mesme. Me këtë tension të rritur, ka një risi këtu. Irani, për herë të parë, po kërcënon të godasë vetë, drejtpërdrejt Izraelin, dhe jo përmes përfaqësuesve," tha Ayalon.

Ayalon deklaroi se Izraeli ka një mbrojtje raketore mjaft të mirë, por Irani mund të sulmojë turistët izraelitë jashtë vendit ose ambasadat.

“Unë mendoj se duke goditur në kokë gjarpërin në Iran dhe në Teheran, kjo është ndoshta mënyra më efektive për të rikthyer Iranin, për ta mbajtur atë larg”, u shpreh ai.