BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

“Perëndimi po kalon vijën e kuqe”/ Motra e Kim Jong Un ‘shpërthen’ ndaj SHBA-së dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Është kryekrimineli dhe rreziku kryesor

“Perëndimi po kalon vijën e kuqe”/ Motra e Kim Jong Un

Korea e Veriut ka paralajmëruar sot Perëndimin se “po kalon vijën e kuqe” me dërgimin e tankeve për Ukrainën.

Komentet e saj vijnë pasi SHBA njoftoi planet për të dërguar tanke të avancuar beteje për ushtrinë e Ukrainës, për të ndihmuar në konfliktin me Rusinë.

Në mediat koreano-veriore ajo dënonte atë që quante “objektivi i mbrapshtë hegjemonik për zgjerimin e luftës hibride (me anë të palëve të tjera) për shkatërrimin e Rusisë”, sipas rrjeteve vendase.

Zonja Kim tha: “SHBA është krye-krimineli dhe rreziku kryesor ndaj sigurisë strategjike të Rusisë, në këtë fazë të rëndë të sigurisë rajonale”.