BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

“Përplasje” mes Spanjës dhe Argjentinës, qeveria e Madridit tërheq ambasadorin, ja çfarë i shkaktoi polemikat mes dy vendeve

“Përplasje” mes Spanjës dhe Argjentinës, qeveria e

Qeveria spanjolle tërheq “përgjithmonë” ambasadoren Maria Jesus Alonso nga Argjentina: një vendim drastik pas përplasjes në distancë mes kryeministrit Pedro Sanchez dhe presidentit argjentinas Javier Milei. Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Jashtme e Madridit. Armiqësitë midis dy vendeve u ngritën pasi lideri i Buenos Aires, vizitoi Spanjën për të marrë pjesë në veprimtarinë e organizuar nga partia e ekstremit të djathtë Vox, e quajti gruan e kryeministrit Pedro Sanchez Begona Gomez “të korruptuar". Kreu i diplomacisë spanjolle, José Manuel Albares, ishte konsultuar me ambasadorin argjentinas në Spanjë, Roberto Bosh, për të kërkuar zyrtarisht një "falje publike" nga Milei. Një falje e cila, megjithatë, nuk arriti kurrë. Për këtë arsye, Albares kishte paralajmëruar “pasojat”. Vetë Sanchez, ndër të tjera, kishte kërkuar një falje zyrtare drejtpërdrejt nga Milei”. "Midis qeverive, dashuritë janë të lira, por respekti është i domosdoshëm", tha kryeministri spanjoll. Në fund, jo vetëm që korrigjimi nuk u bë, por Milei, në një intervistë dhënë mbrëmë për TV argjentinas Todo Noticias, siguroi se nuk do t'i kërkojë falje "nga asnjë këndvështrim" Sanchez-it, duke besuar në përkundrazi ai ishte "i sulmuari". “Nuk do të kërkoj falje në asnjë rrethanë nëse kam qenë unë i sulmuari”, tha ai. “Sot në të gjithë botën flitet për rastet e korrupsionit të bashkëshortes për shitje ndikimi dhe kanë bërë presion edhe ndaj gjyqtarit, ai është i përfshirë”, shtoi Milei. Kujtojmë se pas fitores së anarko-kapitalistit Javier Milei në balotazhin e zgjedhjeve, Argjentina tashmë po përballet me një eksperiment dhe rezultat të pasigurt.