BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Përvjetori i agresionit në Ukrainë/ Rusia po planifikon një sulm të fuqishëm, fotot satelitore tregojnë trupat duke ndërtuar…

Përvjetori i agresionit në Ukrainë/ Rusia po planifikon një

Rusia po planifikon një sulm të fuqishëm në Ukrainë, sipas fotografive satelitore që tregojnë forcat e Vladimir Putinit duke ndërtuar fortifikime.

Moska thuhet se po përgatitet për një ofensivë të re përpara përvjetorit të parë të pushtimit të tyre më 24 shkurt.

Oleksiy Danilov, sekretari i këshillit të mbrojtjes dhe sigurisë kombëtare të Ukrainës, tha: “Tani ata po përgatiten për aktivizim maksimal dhe besojnë se deri në përvjetor do të kenë disa arritje. Nuk është sekret se ata janë duke u përgatitur për një valë të re deri më 24 shkurt”, tha ai për Radio Svoboda.

Ai tha gjithashtu se ushtria ruse ka “zbuluar” aftësitë mbrojtëse të trupave ukrainase në rajonin e Zaporizhzhia për një javë.

Ndërsa analiza nga Brady Africk, tregon fortifikime të reja ruse përgjatë frontit në Luhansk, nga kufiri rus deri në Donetsk dhe në të gjithë Zaporizhzhia dhe Kherson. Ajo vjen pasi një video kapi një tank të vetëm rus duke u shkatërruar nga një minë pranë Donetsk, në atë që mund të ketë qenë pjesë e një taktike sulmi ‘për të shpërndarë dhe shpërqendruar forcat ukrainase’ përpara kundërsulmimit të tyre.

Imazhet satelitore të fortifikimeve të reja të Moskës mund të tregojnë gjithashtu se Putini është i shqetësuar për një kundërofensivë të re ukrainase, pas lajmeve të dërgimit të tankeve moderne nga Perëndimi.