BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Bota

"Pesë ndërtesa mu shembën para syve", 25-vjeçari rrëfen momentet e tmerrit nga tërmeti në Turqi

"Pesë ndërtesa mu shembën para syve", 25-vjeçari

Özgül Konakç?, një 25-vjeçar që jeton në Malatya, i mbijetoi tërmetit dhe ka rrëfyer për BBC përjetimet.

“Përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit vazhdojnë. Është shumë ftohtë dhe po bie borë tani. Të gjithë janë në rrugë, njerëzit janë të hutuar se çfarë të bëjnë. Pak para syve tanë, xhamat e një ndërtese shpërthyen nga pasgoditjet”, tha për BBC Turkish.

Zonja Konakci dhe vëllai i saj ishin duke fjetur në divan kur ra tërmeti.

“Ne shikuam njëri-tjetrin dhe thamë, 'A po dridhesh?' Shikova llambën, më dukej sikur do të shembet.”

Ndërtesa ishte dëmtuar, tha ajo. Por aty pranë, pesë ndërtesa përreth u shembën.

Ajo shtoi se trafiku në qytet është i mbingarkuar pasi njerëzit ishin të dëshpëruar për t'u larguar nga ndërtesat mes frikës së pasgoditjeve.