BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Plas Skandali/ Zbulohen mesazhet intime të djalit të Joe Biden me asistenten e tij: Unë të jap pagat e prapambetura, ti më jep…

Plas Skandali/ Zbulohen mesazhet intime të djalit të Joe Biden me

Djali i presidentit të SHBA-ve, Hunter Biden është përfshirë në një skandal me një punonjëse.

Hunter Biden ka kërcënuar një nga punonjëset e tij se nëse nuk do bënte shkëmbenin video provokuese apo të kryenin “marrëdhënie seksuale” me të në FaceTime, nuk do i jepte pagën e saj mujore.

Daily Mail shkruan se Hunter i ka kërkuar seanca seksi virtual dhe i dërgonte para punonjëses përmes Apple Pay, pasi ajo ishte shprehur se kishte vështirësi për pagesë e qirasë. Media britanike nuk e ka bërë publik identitetin e plotë të punonjëses, por sqaron se ka punuar si asistente në firmën ligjore të Hunter’s, Owasco, gjatë viteve 2018 dhe 2019. Ajo është punonjësja e katërt me të cilën, Hunter njihet se ka pasur marrëdhënie seksuale.

Mesazhet dhe emailet që përfshijnë asistenten e tij tani 33-vjeçe, shfaqen për herë të parë në laptopin e Hunter-it në qershor 2018, kur ai e fluturoi atë nga Los Angeles në Uashington DC.

Hunter e filmoi dhe fotografoi atë duke kryer marrëdhënie dhe i ruajti pamjet në laptopin e tij.

Djali i Biden, e ka ftuar 33-vjeçaren në New Hampshire, por ajo i tha “Nuk mund ta përballoj biletën e avionit dhe mezi mund ta paguaj qiranë time këtë muaj’.

Ditë më vonë Hunter i dërgoi mesazh duke i thënë se do ta paguante ai, por ajo duhej të bisedonte me video me të.

“Unë do të jap pagat e prapambetura. Ti duhet të më kompensosh me Face Timing, ose duke shkuar në festën tonë të klubit të ardhshëm”, i ka shkruar Hunter.

“Në Face Time duhet të mos flitet për asgjë tjetër përveç seksit dhe ne duhet të jemi të zhveshur”.

“Kur mund të flisni? Unë mundem sonte”, i është përgjigjur ajo.

Në mesin e mesazheve Hunter, i dërgoi asistentes të tij një total prej 2750 dollarësh përmes Apple Pay.