BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Presidenti kërkoi më shumë ndihma për Ukrainën, Elon Musk ‘thumbon’ Biden: Lufta duhet të kishte përfunduar kur...

Presidenti kërkoi më shumë ndihma për Ukrainën, Elon

CEO i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk, ka kritikuar presidentin amerikan Joe Biden, pasi ky i fundit kritikoi Kongresin për dështimin për të miratuar më shumë fonde për Kievin.

Miliarderi tha se konflikti midis Ukrainës dhe Rusisë tashmë duhet të kishte përfunduar.

Në një postim në X të premten, Musk iu kthye komenteve të Biden gjatë takimit të tij me kancelarin gjerman Olaf Scholz më herët gjatë ditës. Presidenti kishte sugjeruar se dështimi i Kongresit Amerikan për të vazhduar mbështetjen e Ukrainës do të ishte “i papranueshëm”.

Shtetet e Bashkuara kanë luftuar për muaj të tërë për të miratuar fonde të reja për Kievin për shkak të kundërshtimit të republikanëve, të cilët kanë kërkuar më shumë para për sigurinë në kufirin jugor të Amerikës. Ndërsa Biden së fundmi miratoi një fond prej 118 miliardë dollarësh, 60 miliardë prej të cilave ishin të destinuara për Ukrainën, shumë anëtarë të GOP e kanë kundërshtuar atë, duke thënë se nuk bën mjaftueshëm për të adresuar krizën kufitare.

Duke iu përgjigjur kritikave të Biden-it ndaj Kongresit për Ukrainën, Musk tha se “lufta duhej të ishte ndaluar një vit më parë”.

 

Më të lexuarat