BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Presidentit i KE thekson mbështetjen ndaj Ukrainës nga samiti në Indi: Pozicioni ynë është i qartë...

Presidentit i KE thekson mbështetjen ndaj Ukrainës nga samiti në

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, është shprehur në një konferencë për shtyp, para samitit të G20 në Indi se negociatat për deklaratën përfundimtare për Ukrainën janë ende në vazhdim, me angazhim të Presidencës Italiane.

Michel bëri të qartë se ata e kanë dënuar agresionin rus, duke mbështetur sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

“Pozicioni i BE-së është shumë i qartë: ne dënojmë agresionin rus, ne mbështesim sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës, ne mbështesim formulën e paqes të propozuar nga Presidenti Zelensky dhe ne do të jemi gjithmonë aktivë në mbrojtjen e këtyre parimeve dhe vlerave në të gjitha platformat, përfshirë këtu. G20. Është e vështirë të parashikohet nëse do të ketë një marrëveshje për deklaratën përfundimtare”, sqaroi ai . 

Ai gjithashtu tha se në samitin e fundit të G20-ës kishin arritur të kishin një deklaratë të përbashkët.

“Dëshiroj vetëm të theksoj se në samitin e fundit të G20-ës arritëm të kishim një deklaratë të përbashkët”, përmbylli Michel.

Më të lexuarat