BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Protestat e dhunshme nga fermerët në Varshavë, plagosen rëndë disa efektivë policie

Protestat e dhunshme nga fermerët në Varshavë, plagosen

Fermerët polakë që ndezën një seri zjarresh para zyrës së kryeministrit Donald Tusk sot gjatë një proteste në Varshavë, u përleshën me policinë dhe dhjetëra persona u arrestuan.

Siç raporton AP, protesta e sotme e fermerëve ishte më e dhunshme pasi demonstruesit hodhën gurë ndaj policisë dhe tentuan të thyejnë barrierat rreth parlamentit, ku u plagosën disa policë.

Policia njoftoi se dhjetë persona u arrestuan dhe se demonstruesit u penguan të arrinin në parlamentin polak.

Policia deklaroi në rrjetin social X se anëtarët e saj nuk janë “palë në mosmarrëveshje” dhe paralajmëroi se sjelljet që kërcënojnë sigurinë e tyre “nuk mund të merren lehtë dhe kërkojnë një përgjigje të vendosur”.

Siç raporton agjencia kombëtare PAP, protestuesit filluan të mblidhen para zyrës së Donald Tusk në orën 11:00 në shenjë proteste kundër importit të produkteve bujqësore nga Ukraina, që sipas tyre minon biznesin e tyre dhe dëmton tregun vendas.