BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Protestat e fermerëve, Kryeministri polak zbulon detajet e forta: Do të takohem të enjten me ta, po flasim me Ukrainën për...

Protestat e fermerëve, Kryeministri polak zbulon detajet e forta: Do

 Kryeministri polak, Donald Tusk tha sot se do të takohet me udhëheqësit e fermerëve protestues të enjten, ndërsa demonstratat vazhdojnë në të gjithë vendin. Fermerët në të gjithë Evropën kanë protestuar për javë të tëra kundër kufizimeve të vendosura ndaj tyre nga rregulloret e BE-së që synojnë të trajtojnë ndryshimet klimatike, si dhe kostot në rritje dhe atë që ata thonë se është konkurrencë e pandershme nga jashtë BE-së, veçanërisht Ukraina.

"Unë kam thirrur një samit bujqësor në Varshavë për nesër. Do të takohem me krerët e të gjitha grupeve protestuese. Ne kemi një problem shumë të rëndësishëm. Ne jemi kombi më pro-ukrainas kur bëhet fjalë për ndihmën, por kemi problemet më të mëdha në Evropë që vijnë nga lufta", tha Tusk gjatë një konference për shtyp.

Ai shtoi se një propozim aktual i BE-së për të kufizuar sasinë e produkteve ushqimore që mbërrinin nga Ukraina në nivelet e dy viteve të fundit ishte "i papranueshëm" për Poloninë dhe donte që shuma e referencës të vendosej në nivele që nga para pushtimit të Ukrainës nga Rusia në 2022. Tusk tha se ishte i gatshëm të merrte vendime të ashpra në lidhje me kufirin në konsultim me Ukrainën.

“Nuk e fsheh faktin se po flasim me Ukrainën për mbylljen e përkohshme të kufirit”, tha ai.