BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Putin do të rikandidojë për president, politikani rus bën thirrjen e fortë nga burgu: Votoni kundër tij, ka 24 vjet në pushtet, nuk mund të...

Putin do të rikandidojë për president, politikani rus bën

Politikani rus i opozitës Alexei Navalny , i cili po vuan dënimin me burg në një koloni në rajonin e Vladimirit, u ka bërë thirrje rusëve të marrin pjesë në zgjedhjet presidenciale dhe të votojnë kundër Vladimir Putin.

Mesazhi u shfaq në llogaritë e tij në rrjetet sociale.

“Njerëzit të mendojnë se kush është në pushtet dhe pse është aty. Detyra kryesore e opozitës ruse, detyra e të gjithë qytetarëve të ndershëm është t’u përgjigjen këtyre dyshimeve me të gjitha forcat. Te flasësh për të shpjeguar se 71-vjeçari Putin, i cili ka 24 vjet në pushtet, nuk duhet të qëndrojë për 6 vjet të tjera. Kjo do të dëmtojë Rusinë. Ai duhet të largohet”, shkruhet në blogun e politikanit të opozitës.

Ekipi i Navalny njoftoi gjithashtu se postera gjigantë që lexonin “Rusi, Gëzuar Vitin e Ri” ishin vendosur në disa qytete ruse dhe mbanin kode QR që lidhen me faqen e internetit të nismës “Rusia pa Putin”.

Drejtoria e Moskës për Masmedian dhe Reklamimin i ka ndaluar shpërndarësit e reklamave në natyrë të vendosin tabela me kode QR. Kështu bën të ditur grupi mediatik RBC, i cili ka në dispozicion dokumentin përkatës dërguar kompanive reklamuese.

Dokumenti thotë se një kod QR çon në burime online, të cilat përmbajnë “përmbajtje të ndryshme që mund të ndryshojnë me përdorimin”. Autoritetet e Moskës kanë frikë se në këtë mënyrë kodet QR mund të përmbajnë informacione që shkelin ligjin “Për Reklamimin”.

Së bashku me këtë fushatë reklamuese, ekipi i Navalny-t lançoi uebsajtin “Rusia pa Putin”, ku renditen mënyrat e mundshme të drejtimit të politikës anti-Putin.

Bashkëpunëtorët e Navalny thonë se “çdo qytetar aktiv” në 100 ditët e ardhshme deri në zgjedhje duhet të synojë të bindë të paktën 10 persona “të votojnë kundër Putinit”.

Këshilli i Federatës së Parlamentit rus caktoi më 7 dhjetor datën e zgjedhjeve presidenciale në Rusi, të cilat pritet të mbahen më 17 mars 2024.Më të lexuarat