BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Bota

Putin në garë me kohën, presidentit rus i ka mbetur edhe një javë, ja “rebelimi” që po prish qetësinë e Kremlinit

Putin në garë me kohën, presidentit rus i ka mbetur edhe një

Pas një qetësie të gjatë, për shkak se regjimi i Putinit arriti të qetësojë pakënaqësinë kundër luftës midis qytetarëve të tij, tani njëfarë rezistence po shfaqet përsëri.Në disa zona, nënat dhe gratë e ushtarëve të mobilizuar protestuan, duke kërkuar kthimin e tyre në shtëpi, dhe së fundmi, raporton portali "Va?ne pi?e", e shpallur si një organizatë e padëshirueshme nga Ministria ruse e Drejtësisë, ata publikuan pjesë të një letre nga të afërmit e ushtarëve të mobilizuar të njësisë numër 95411, e cila po lufton në frontin afër qytetit të Avdiivka. Në letrën drejtuar Putinit, e cila është nënshkruar nga mbi njëqind persona, thuhet se bëhet fjalë për "shfarosjen e qëllimshme" të ushtrisë ruse dhe se komandantët po dërgojnë ushtarë për të depërtuar pa asnjë përgatitje, por edhe për një arsye racionale, sepseata po vdesin si miza. Familjarët e ushtarit deklarojnë se e gjithë kjo po bëhet për të pushtuar Avdiivkën deri në fjalimin e Putinit për publikun më 14 dhjetor, kur Vladimir Putin do t'u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve. Siç shkruan “Va?ne pi?e”, në letër thuhet se ushtarët e mobilizuar kanë më shumë se dhjetë muaj që jetojnë në llogore pranë Avdiivkës. Familjarët e ushtarëve pohojnë gjithashtu se në nëntor, pasi ushtria ruse nisi një ofensivë në Avdiivka, komanda urdhëroi që edhe ata ushtarë që ishin plagosur lehtë të dërgoheshin në vijën e frontit. “Ata kanë nevojë për një lloj rezultati. Një lloj fitoreje. Të gjithë thonë se Avdiivka duhet të pushtohet dhe pastaj fillojnë negociatat”, citon gruaja e një prej ushtarëve të mobilizuar rusë. Vladimir Putin dëshiron ta fillojë fushatën e tij zgjedhore me disa suksese, qoftë edhe të vogla, ushtarake.