BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Putin pret në Moskë Presidentin e Iranit, ja çfarë pritet të diskutohet

Putin pret në Moskë Presidentin e Iranit, ja çfarë pritet

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka lavdëruar lidhjet e shtetit të tij me Iranin, në një takim me homologun e tij iranian, Ebrahim Raidi, teksa të dy kanë diskutuar për luftën Izrael-Hamas.

Hamasi, grup palestinez, që udhëheq Gazën, është shpallur organizatë terroriste prej Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.

Prej nisjes së luftës në Ukrainë, në shkurt të vitit 2022, Moska ka synuar që t’i forcojë lidhjet ekonomike dhe politike me Teheranin.

Të dyja vendet janë nën sanksione të Perëndimit.

“Marrëdhëniet tona janë duke u zhvilluar shumë mirë. Ju lutem dërgojini urimet e mia më të mira për liderin [Ayatollah Ali] Khamenei”, i ka thënë Putin, Raisit, duke iu referuar shefit të shtetit.

“Falë mbështetjes së tij, ne kemi arritur në një momentum të mirë në vitin e kaluar”, ka thënë mes tjerash Putin.

Shtetet e Perëndimit e kanë akuzuar Teheranin për mbështetje të ofensivës së Rusisë në Ukrainë, duke i ofruar sasi të mëdha dronësh dhe armësh tjera.

Të dy kanë diskutuar për luftën dymujore Izrael-Hamas, e cila i ka rritur në mënyrë drastike tensionet në mes të Izraelit dhe shteteve arabe në Lindje të Mesme.

“Është shumë e rëndësishme për ne të shkëmbejmë pikëpamje për situatën në rajon, sidomos lidhur me situatën në Palestinë”, ka thënë Putin.

Presidenti rus ka folur edhe me liderin izraelit dhe ata arabë pak pas nisjes së luftës, dhe ka mëtuar ta pozicionojë veten si ndërmjetësues potencial për paqe në mes të palëve.

Militantët e Hamasit e kanë nxitur luftën me Izraelin, pas sulmit që kanë kryer në territorin e tij më 7 tetor, duke vrarë mbi 1.200 njerëz dhe duke marrë peng 240 të tjerë.

Për pasojë, Izraeli ka nisur ofensivë tokësore dhe ajrore në Gazën me 2.3 milionë banorë.

Sipas autoriteteve shëndetësore palestineze, mbi 15.800 njerëz kanë vdekur si pasojë e sulmeve izraelite.

Ushtria izraelite, në anën tjetër, i vë fajin Hamasit për vrasjet, duke e akuzuar se po operon në zonat e dendura me civilë./ REL