BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

Qeveria spanjolle ‘i ndez dritën jeshile’ Palestinës, zbulohet data se kur do ta njohë si shtet

Qeveria spanjolle ‘i ndez dritën jeshile’ Palestinës,

Qeveria spanjolle ka vendosur të njohë një shtet palestinez deri në verë, sipas deklaratave të kryeministrit Pedro Sanchez në Aman, të cilat u botuan nga disa gazeta spanjolle.

“Duhet të mendojmë seriozisht për ta bërë këtë këtë verë”, u tha kryeministri spanjoll gazetarëve që e shoqëronin në turneun e tij në tre vende në Lindjen e Mesme që filloi në Jordani, sipas gazetës La Vanguardia.

Deklaratat e tij tregojnë një përshpejtim të kohës që Pedro Sanchez kishte paraqitur së fundmi për njohjen e një shteti palestinez. Më 9 mars, ai njoftoi se do t’i propozonte parlamentit spanjoll që ta votonte këtë njohje deri në fund të mandatit parlamentar, pra deri në verën e vitit 2027.

Më pak se dy javë më vonë, më 22 mars, në margjinat e samitit të BE-së, kryeministri spanjoll dhe homologët e tij të Irlandës, Maltës dhe Sllovenisë publikuan një deklaratë të përbashkët në të cilën ata deklarohen të gatshëm të njohin Palestinën.
Gazeta El País vlerëson se njohja mund të bëhet gjatë fushatës parazgjedhore të zgjedhjeve evropiane, të cilat në Spanjë mbahen më 9 qershor, ose në javët në vijim. 

 

Më të lexuarat