BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Rrahu për vdekje foshnjën gjashtë muajsh, ja me sa vite burg dënohet babai 'monstër'

Rrahu për vdekje foshnjën gjashtë muajsh, ja me sa vite burg

Ngjarja tronditëse  ku një baba në Britani,  vrau djalin e tij gjashtë muajsh, duke e tronditur për vdekje, do të kalojë pesëmbëdhjetë vite në burg .

David Holick, 29-vjeç, nga Walsall, Britani, shpërtheu në lot kur togat e zeza e njoftuan me vendimin.

29-vjeçari sulmoi për vdekje djalin e tij të vogël, i cili ndodhej në banesën e gjyshërve së bashku me të atin.

Nga sulmi, foshnja fatkeqe pësoi lëndime të rënda dhe kur u dërgua në spital dhe nuk po merrte më frymë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e 9 shkurtit të vitit 2020 dhe fëmija ndërroi jetë tre ditë më vonë.

Holick i shkaktoi fëmijës së tij dëmtime në tru, kur ai e goditi në kokë të paktën dy herë.

“Lëndimet u shkaktuan nga një sulm shumë i rëndë dhe fëmija ishte klinikisht i vdekur, ai nuk kishte asnjë shans për t’u shëruar. Ju keni qenë përgjegjës për shkaktimin e këtyre lëndimeve. Kajro ishte nën kujdesin tuaj në atë kohë. Ju ishit i vetmi që e dinit se çfarë ndodhi atë natë dhe se si Kajro mori plagët e tij fatale. Ju thatë në gjyq se u penguat dhe ratë duke mbajtur fëmijën. Juristët e hodhën poshtë këtë pretendim dhe janë të bindur se lëndimet nuk janë shkaktuar nga aksidenti. Ajo që i bëre ishte një tradhti e plotë e detyrës si prind. Është e qartë nga videot që pamë në gjyq se sa fëmijë i mrekullueshëm ishte. Është e vështirë të mendosh që një prind të sulmojë dhe të vrasë fëmijën e vet”, i tha prokurori të pandehurit.

Kajro ishte fëmija i dytë i Holick dhe Adina Johnson, të cilët u takuan kur ishin adoleshente.

Çifti pas lindjes së Kajros, u nda dhe fëmija jetoi me të atin tek gjyshërit e tij. Fëmija i madh jetonte me nënën e tij.