BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

Rritet numri i viktimave nga zjarri në një klub nate në Stamboll, ja sa ka shkuar

Rritet numri i viktimave nga zjarri në një klub nate në Stamboll,

Një zjarr që u përhap në katin e parë të një ndërtese 12-katëshe në lagjen Besiktas në qendër të Stambollit ka shkaktuar deri tani 29 të vrarë dhe 3 të plagosur rëndë.

Sipas asaj që u njoftua nga CNN turk, zona ishte e izoluar dhe zjarrfikësit arritën të shpëtojnë disa persona të bllokuar në ndërtesë kur flakët filluan të përhapeshin. Operacionet e shpëtimit po vazhdojnë, ndërsa dinamika mbetet për t'u sqaruar.


Në godinë ka pasur punime rinovimi në një klub nate.

Të ndaluar
Deri tani janë pesë persona të arrestuar dhe po merren në pyetje. Kështu ka bërë të ditur ministri i Drejtësisë, Yilmaz Tunc, duke sqaruar se mes të arrestuarve janë drejtuesi i klubit të natës dhe një përgjegjës për punimet e rinovimit.

Lokali i natës, i cili u mbyll për rindërtim, ndodhej në katin e parë të një pallati banimi 16-katësh në lagjen Besiktas, në anën evropiane të qytetit që përshkohet nga Bosfori. Zjarri është shuar. Guvernatori i Stambollit, Davut Gul, u tha gazetarëve në vendngjarje se po hetohen shkaqet e zjarrit dhe besohet se viktimat ishin punëtorët që po kryenin punimet, shkruan La Repubblica.